JAK SPĘDZIĆ WIELKANOC W GDAŃSKU? NIEOCZYWISTE POMYSŁY NA OKRES ŚWIĄTECZNY

Jak spędzić Wielkanoc w Gdańsku? Nieoczywiste pomysły na okres świąteczny

Chociaż dom jest wspaniałym miejscem na spędzenie Świąt Wielkanocnych, czasem chciałoby się skorzystać z weekendu świątecznego, by odpocząć z dala od krzątaniny w kuchni, a przy okazji odkryć coś nowego. Od spacerów z rodziną w wiosennym słońcu, po poznawanie kultury ciekawego miasta. Aby zainspirować Cię do świątecznego wypadu do Gdańska, przygotowaliśmy listę najlepszych miejsc do odwiedzenia i rzeczy do zrobienia podczas przerwy wielkanocnej.

Gdy wiosenne słońce zaczyna nagrzewać nadmorskie miejscowości, wycieczka na plażę to świetny sposób na spędzenie przerwy wielkanocnej. Z kwitnącymi drzewami i przyjemnym rześkim wiatrem, spacer do tych miejsc to idealna wielkanocna aktywność. Ale czas spędzony na plaży to nie jedyna atrakcja Gdańska. To piękne miasto ma w zanadrzu mnóstwo ciekawych miejscktóre z przyjemnością odkryjesz spędzając Wielkanoc w Gdańsku. Dzięki mnogości pomysłów na Wielkanoc będziesz mógł zapewnić sobie i swoim towarzyszom podróży rozrywkę na całe święta, a dzięki świetnie położonemu parkingowi zostawisz swój samochód w bezpiecznym miejscu płacąc za to bardzo atrakcyjną cenę.

Co robić w Wielkanoc w Gdańsku?

Możliwości, jakie daje spędzenie Świąt Wielkanocnych w Gdańsku jest naprawdę sporo. Możesz cieszyć się wiosenną aurą spędzając aktywnie czas na świeżym powietrzu, możesz odwiedzić wizytówki miasta i przechadzać się urokliwymi uliczkami Starego Miasta. Poniżej znajdziesz kilka propozycji na Wielkanocny wypad nad morze.

Aktywna Wielkanoc w Gdańsku

Jeśli nie straszne Ci są długie, energetyzujące spacery, spodoba Ci się Pieszy Szlak Wyspy Sobieszewskiej. Całkowita długość tej trasy to 10 kilometrów. Spacer zaczyna się nad Zatoką Gdańską przy Martwej Wiśle (kieruj się na ulicę Turystyczną) i prowadzi wzdłuż wybrzeża aż do Świbna, gdzie znajduje się przeprawa promowa przez Wisłę. Jeśli nadal będzie Ci mało, na drugim brzegu możesz rozpocząć wędrówkę żółtym Szlakiem Jantarowym. Jeśli jesteś fanem pieszych wędrówek, szczególnie docenisz różnorodność tej trasy: plaży, wydm i wspaniałe zalesionych terenów.

Lubisz zwiedzać miasto na piechotę? Idąc Długim Targiem łatwo natrafisz na Zieloną Bramę nad Motławą – najstarszą bramę wodną w Gdańsku. W założeniu miała być siedzibą monarchów, którzy z chęcią odwiedzali Gdańsk. Wcześniej w miejscu tym stała XIV wieczna brama Kogi (niem. Grünes Tor). Obecnie w budynku swoją siedzibę ma Muzeum Narodowe oraz warta odwiedzenia Gdańska Galeria Fotografii.

Wielkanoc na morzu

Ponad stuletnia Przystań Jachtowa „Marina Gdańsk” to atrakcja nie tylko dla żeglarzy i fanów zmagania się z morskimi falami. Przystań znajdująca się wzdłuż nabrzeża Szafarnia, w pobliżu Muzeum Morskiego zwykle gości jachty z różnych zakątków Europy. W określonych porach roku można być tutaj świadkiem ważnych wydarzeń jak Regaty o Puchar Prezydenta Miasta Gdańska.

Jeśli chcesz, aby Wielkanoc w Gdańsku kojarzyła Ci się zawsze z morzem, możesz skorzystać z jednego z rejsów Żeglugi Gdańskiej na Długim Pobrzeżu. Sprzedaż biletów na te niezapomniane chwile wśród fal morskich odbywa się przy Zielonej Bramie codziennie w godzinach 7:30-10:30.

Wielkanoc w Gdańsku – gdzie na mszę Wielkanocną?

Wielkanoc w Gdańsku to okazja do przyjrzenia się pięknej architekturze sakralnej Gdańska. Warta odwiedzenia jest Bazylika pw. św. Mikołaja przy ulicy Świętojańskiej 72. To jeden z najstarszych kościołów w Gdańsku, którego wnętrze zachwyca elementami w wielu stylach: gotyckim, renesansowym, barokowym i rokoko. Walory architektoniczne bazyliki można podziwiać również w czasie mszy, które odprawiane są w niedziele i święta o godz. 8.00, 10.00, 16.00, 19.00 i 21.00, a w dni powszednie o 8.00, 12.00 i 19.00.

Parking w Gdańsku – bezpieczna przystań dla auta

Tegoroczna Wielkanoc w Gdańsku będzie ekscytująca! Z przyjemnością odkryjesz miejsca, wydarzenia i zajęcia, które sprawią, że Twój czas spędzony w tym nadmorskim mieście będzie wypełniony po brzegi.

Planując wyjazd rozważ też co w tym czasie zrobisz z samochodem. W końcu wybierasz się do popularnego miasta, które będzie gościć wielu turystów z różnych stron Europy. Powinieneś znaleźć miejsce, w którym Twój samochód będzie mógł bezpiecznie poczekać aż nacieszysz się pobytem. Możesz próbować szukać parkingu po przyjeździe do miasta, licząc, że zwolni się jakiś skrawek miejsca będący w stanie zapewnić bezpieczeństwo Twojemu samochodowi, ale sam wiesz, że szanse na to są nikłe.

Zdecydowanie lepszą opcją jest skorzystanie z parkingu Centrum. Ten całodobowy parking w Gdańsku zapewni Ci wygodne, bezpieczne i tanie parkowanie w centrum miasta. Wjazd na parking znajduje się z dwóch ważnych ulicPodwale Grodzkie oraz Rajskiej.Wygodne uiszczenie opłat i bliskość do najważniejszych miejsc w Gdańsku to tylko niektóre z wielu plusów, jakie oferuje nowoczesny parking Centrum należący do grupy Interparking

Parking znajduje się tuż przy Dworcu Głównym, sprzed którego Szybka Kolej Miejska zabierze Cię w wiele ciekawych miejsc Trójmiasta. Zostawiając samochód i idąc w kierunku centrum, po drodze możesz podziwiać zabytkową część miasta.

Korzystając z wygodnego rozwiązania, jakim jest parking Centrum przy ulicy Podwale Grodzkie, zyskujesz świetną bazę wypadową. Dodatkowym bonusem są atrakcyjne ceny krótkoterminowych postojów, możliwość stałego parkowania całodobowego i bezpieczeństwo Twojego pojazdu gwarantowane przez system monitoringu i nadzór Krajowego Centrum Operacyjnego.

BEZPIECZNY PARKING W GDAŃSKU — JAKIE POWINIEN SPEŁNIAĆ WARUNKI?

BEZPIECZNY PARKING W GDAŃSKU — JAKIE POWINIEN SPEŁNIAĆ WARUNKI?

Bezpieczny parking w Gdańsku – jakie powinien spełniać warunki? Pewnie wiele razy zdarzyło Ci się krążyć po mieście w poszukiwaniu miejsca do zostawienia samochodu. Parking w Gdańsku, szczególnie w okresie letnim, staje się miejscem intensywnie poszukiwanym. Zdajesz sobie z tego sprawę, kiedy zostało zaledwie kilka minut do wyznaczonego terminu spotkania. A Ty ciągle jeszcze siedzisz […]

NAJTAŃSZY PARKING NA MIĘDZYNARODOWYM PORCIE LOTNICZYM GDAŃSK IM. LECHA WAŁĘSY

NAJTAŃSZY PARKING NA MIĘDZYNARODOWYM PORCIE LOTNICZYM GDAŃSK IM. LECHA WAŁĘSY

Najtańszy parking na Międzynarodowym Porcie Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy Międzynarodowy Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy funkcjonuje od 1974 roku. Na dziś obsługuje około 50 połączeń rejsowych z innymi portami lotniczymi w kraju i w Europie. Ciekawostką jest fakt, że tylko w 2015 roku lotnisko w Gdańsku odprawiło blisko 4 miliony pasażerów, co spowodowało, że to trzecie najpopularniejsze lotnisko w Polsce, zaraz za Warszawą i Krakowem. Jak […]

GDAŃSK NA WEEKEND – CO WARTO ZOBACZYĆ W GDAŃSKU?

GDAŃSK NA WEEKEND – CO WARTO ZOBACZYĆ W GDAŃSKU?

Gdańsk na weekend – co warto zobaczyć w Gdańsku? Gdańsk to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce i widać to od razu po liczbie turystów w okresie letnim. Trudno się dziwić takiemu wyborowi, bo przecież Gdańsk ma wszystkie cechy miejsca, do którego chętnie się wraca: jest wystarczająco duży, by zająć Cię przez kilka dni, ale […]

JAK SPĘDZIĆ WIELKANOC W GDAŃSKU? NIEOCZYWISTE POMYSŁY NA OKRES ŚWIĄTECZNY

JAK SPĘDZIĆ WIELKANOC W GDAŃSKU? NIEOCZYWISTE POMYSŁY NA OKRES ŚWIĄTECZNY

Jak spędzić Wielkanoc w Gdańsku? Nieoczywiste pomysły na okres świąteczny Chociaż dom jest wspaniałym miejscem na spędzenie Świąt Wielkanocnych, czasem chciałoby się skorzystać z weekendu świątecznego, by odpocząć z dala od krzątaniny w kuchni, a przy okazji odkryć coś nowego. Od spacerów z rodziną w wiosennym słońcu, po poznawanie kultury ciekawego miasta. Aby zainspirować Cię […]

tram shop_1 term search search men parking parking_2 coffee_2 eat_2 place_2 bed_2 tram_2 cashe_2 cashe_1 bed_1 place_1 eat_1 coffee_1 shop_1