GDAŃSK NA WEEKEND – CO WARTO ZOBACZYĆ W GDAŃSKU?

Gdańsk na weekend – co warto zobaczyć w Gdańsku?

Gdańsk to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce i widać to od razu po liczbie turystów w okresie letnim. Trudno się dziwić takiemu wyborowi, bo przecież Gdańsk ma wszystkie cechy miejsca, do którego chętnie się wraca: jest wystarczająco duży, by zająć Cię przez kilka dni, ale nie jest ogromną aglomeracją, która męczy korkami i zgiełkiem na każdym kroku. Jednocześnie jest zbudowany na prostym i logicznym planie, więc można zapuścić się w jego uliczki bez mapy. Jeśli do tego dodamy, że co krok można natknąć się na oszałamiającą architekturę i odnaleźć wiele ciekawych, pełnych historii miejsc, pozostaje już tylko wybrać termin podróży.

A gdyby tak zaplanować wyjazd do Gdańska na weekend? Rekreacyjny charakter miasta w połączeniu z pojawiającymi się na każdym kroku odniesieniami do historii sprawiają, że to miasto jest wprost idealnym miejscem również na krótki, weekendowy wypad. Nie musisz niczego drobiazgowo planować. Po prostu – spakuj rodzinę w kilka toreb, wrzuć wszystko do samochodu i ruszajcie w drogę. W samym centrum świetnie skomunikowanego Trójmiasta znajdziesz idealnie położony parking Centrum, w którym za niewielką opłatą, szybko, wygodnie i co najważniejsze, bezpiecznie pozostawisz samochód na czas weekendowej eskapady.

Gdańsk na weekend – rozrywka dla dzieci

Jeśli szukasz ciekawego, rodzinnego wypadu, podczas którego odpoczniesz, a Twoje dzieci się wyszaleją, weź pod uwagę Gdańsk na weekend. Poniżej znajdziesz część z całego szereg atrakcji, które zadowolą nawet najbardziej kapryśne dziecięce gusta.

Papugarnia to miejsce, w którym dzieci poznają z bliska nie tylko papugi. Oprócz ptaków spotkać tam można sympatyczne lemury, surykatki i wiewiórki trójbarwne. Znajdzie się też gratka dla wielbicieli kolorowych tropikalnych ryb. A gdy emocje związane z oglądaniem zwierząt nieco opadną, dzieci mogą pobawić się w specjalnie przygotowanym kąciku zabaw.

A co może zaproponować Gdańsk na weekend nieco starszym dzieciom? Tym zawodowo zajmie się Laserowe Centrum Rozrywki „Laser Wars”. To jeden z największych na świecie i największy w Polsce Laser Tag, który dostarczy niezapomnianych wrażeń fanom „Gwiezdnych Wojen” i komputerowych strzelanek. Są tam aż 4 areny utrzymane w kosmicznej stylistyce – ta bardzo ciekawa alternatywa dla klasycznego paintballa i gier online usatysfakcjonuje każdego fana komputerowych wrażeń.

A co powiesz na zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe i trampoliny? Loopy’s World – Rodzinne Centrum Rozrywki w Gdańsku to miejsce, które pojawi Ci się na szczycie listy propozycji po wpisaniu w przeglądarce hasła „Gdańsk na weekend z dziećmi”. Ten park rozrywki podzielony jest na strefy, w których wybawią się wszystkie dzieci, dorośli natomiast mogą spędzić czas, racząc się kawą i przekąskami w kawiarni.

Gdańsk na weekend z kulturą w tle

Jeśli wybierasz Gdańsk na weekend kulturalny i artystycznie urozmaicony, do gustu przypadnie Ci Stacja Orunia Gdański Archipelag Kultury. To licząca ponad 50 lat sieć otwartych na sztukę i gości gdańskich domów kultury. Na co dzień Archipelag tworzy przyjazne miejsce dla kreatywnych mieszkańców, jednak w kalendarium znajduje się wiele imprez, które przypadną do gustu każdemu miłośnikowi kultury w różnym wydaniu. Tam zawsze dużo się dzieje.

Gdańsk na weekend? Nie bez morza!

Kapryśna pogoda w Gdańsku nie zawsze daje możliwość wylegiwania się na plaży. Nie oznacza to jednak, że nie będziesz mieć okazji, by być blisko Bałtyku. Możesz zajrzeć do Ośrodka Kultury Morskiej, Oddziału Narodowego Muzeum Morskiego, gdzie czeka Cię podróż wśród interaktywnych fal. To nowoczesne muzeum posiada m.in. symulatory oraz basen ze zdalnie sterowanymi statkami. To prawdziwa gratka dla tych, którzy zawsze chcieli przekonać się, jak to jest być marynarzem.

Chcesz mieć jeszcze bliższy kontakt z wodą? Możesz popłynąć kajakiem po Gdańsku. Wypożyczalnia sprzętu Jachty Ośrodek ZGAZS umożliwia zwiedzanie miasta w nietypowy sposób – pływając kajakiem. Płynąc wodami Motławy, zobaczysz Zieloną Bramę, Żuraw Gdański, Statek-Muzeum Sołdek, przyjrzysz się kamienicom z zupełnie innej perspektywy. Przy dobrej pogodzie możesz opłynąć Wyspę Spichrzów i Wyspę Ołowiankę. Latem w tamtejszym amfiteatrze możesz trafić na koncert, którego wysłuchasz, nie schodząc z kajaka.

Gdańsk na weekend w aktywnym stylu

A może planujesz spędzenie weekendu w Gdańsku na rowerze? To naprawdę świetny pomysł! Jeśli posłuchałeś porady i wybrałeś parking w Gdańsku na Podwalu Grodzkim – bezpiecznie zostawisz swój samochód, gdy będziesz cieszyć się mnogością miejsc do odwiedzenia na dwóch kółkach. Sieć tras rowerowych w Gdańsku liczy łącznie już 850 km, z czego wydzielone drogi rowerowe stanowią aż 135,2 km. Gdańsk cyklicznie aktualizuje swoją mapę rowerową w wersji elektronicznej, na której zaznaczone są zarówno drogi wydzielone dla rowerów, jak i ciągi pieszo-rowerowe, pasy rowerowe i inne. Z mapy dowiesz się, przy jakich atrakcjach miasta znajdują się parkingi dla rowerów, samoobsługowe stacje naprawy, sklepy rowerowe i wszystko, co będzie przydatne w czasie zwiedzania Gdańska na jednośladzie.

Nie masz roweru? Zamiast narzekać, skorzystaj z jednej z najpopularniejszych tras spacerowych w Trójmieście – Szlaku Motławskiego. Całkowita długość trasy to 38 km, dlatego warto podzielić ją na etapy wedle swoich możliwości. Długość części gdańskiej to 3,9 km. Na trasie z Gdańska do Tczewa kursują pociągi – można skorzystać z połączenia, gdy okaże się, że przeceniłeś swoje siły.

Parking w Gdańsku na weekend

Bez względu na to, czy wybierasz się do Gdańska na urlop, czy robisz weekendowy wypad, potrzebujesz miejsca do zaparkowania. Wąskie uliczki, ograniczenie ruchu, ulice jednokierunkowe – to zmora każdego gościa odwiedzającego to turystyczne miasto. Na szczęście można znaleźć parking w Gdańsku, który zapewni nie tylko bezpieczeństwo Twojego pojazdu, ale również będzie znajdował się w wygodnej lokalizacji. Jeśli potrzebujesz krótkiego postoju, możesz wybrać 3-godzinną opcję parkowania. Nasz parking Centrum w Gdańsku oferuje również atrakcyjne ceny za parkowanie 24-godzinne.

BEZPIECZNY PARKING W GDAŃSKU — JAKIE POWINIEN SPEŁNIAĆ WARUNKI?

BEZPIECZNY PARKING W GDAŃSKU — JAKIE POWINIEN SPEŁNIAĆ WARUNKI?

Bezpieczny parking w Gdańsku – jakie powinien spełniać warunki? Pewnie wiele razy zdarzyło Ci się krążyć po mieście w poszukiwaniu miejsca do zostawienia samochodu. Parking w Gdańsku, szczególnie w okresie letnim, staje się miejscem intensywnie poszukiwanym. Zdajesz sobie z tego sprawę, kiedy zostało zaledwie kilka minut do wyznaczonego terminu spotkania. A Ty ciągle jeszcze siedzisz […]

NAJTAŃSZY PARKING NA MIĘDZYNARODOWYM PORCIE LOTNICZYM GDAŃSK IM. LECHA WAŁĘSY

NAJTAŃSZY PARKING NA MIĘDZYNARODOWYM PORCIE LOTNICZYM GDAŃSK IM. LECHA WAŁĘSY

Najtańszy parking na Międzynarodowym Porcie Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy Międzynarodowy Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy funkcjonuje od 1974 roku. Na dziś obsługuje około 50 połączeń rejsowych z innymi portami lotniczymi w kraju i w Europie. Ciekawostką jest fakt, że tylko w 2015 roku lotnisko w Gdańsku odprawiło blisko 4 miliony pasażerów, co spowodowało, że to trzecie najpopularniejsze lotnisko w Polsce, zaraz za Warszawą i Krakowem. Jak […]

GDAŃSK NA WEEKEND – CO WARTO ZOBACZYĆ W GDAŃSKU?

GDAŃSK NA WEEKEND – CO WARTO ZOBACZYĆ W GDAŃSKU?

Gdańsk na weekend – co warto zobaczyć w Gdańsku? Gdańsk to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce i widać to od razu po liczbie turystów w okresie letnim. Trudno się dziwić takiemu wyborowi, bo przecież Gdańsk ma wszystkie cechy miejsca, do którego chętnie się wraca: jest wystarczająco duży, by zająć Cię przez kilka dni, ale […]

JAK SPĘDZIĆ WIELKANOC W GDAŃSKU? NIEOCZYWISTE POMYSŁY NA OKRES ŚWIĄTECZNY

JAK SPĘDZIĆ WIELKANOC W GDAŃSKU? NIEOCZYWISTE POMYSŁY NA OKRES ŚWIĄTECZNY

Jak spędzić Wielkanoc w Gdańsku? Nieoczywiste pomysły na okres świąteczny Chociaż dom jest wspaniałym miejscem na spędzenie Świąt Wielkanocnych, czasem chciałoby się skorzystać z weekendu świątecznego, by odpocząć z dala od krzątaniny w kuchni, a przy okazji odkryć coś nowego. Od spacerów z rodziną w wiosennym słońcu, po poznawanie kultury ciekawego miasta. Aby zainspirować Cię […]

tram shop_1 term search search men parking parking_2 coffee_2 eat_2 place_2 bed_2 tram_2 cashe_2 cashe_1 bed_1 place_1 eat_1 coffee_1 shop_1